Kapat Hoşgeldin, Ziyaretçi | Oturum AçKayıt Ol

Erol Mütercimler

Erol Mütercimler
Büyük bir zata sormuşlar, demişler ki; “üstadım biz seni ahlak ve edep konusunda oldukça nasipli buluyoruz, sen bu ahlakı nereden öğrendin? “ 
Hazret cevap verir: “ Ahlaksızlardan öğrendim”. 
Soru soranlar şaşkın, şaşkın birbirine bakmışlar ve “ olur mu üstadım, ahlaksız birinden ahlak öğrenilir mi?
Büyük zat : “ pekala öğrenilir, yaptıklarına bakıp yanlış ve çirkin olduğunu anladıktan sonra, onlar ne konuştular, nasıl davrandılarsa, ben tersini yaptım, onların davranışlarının aksine davranışlar ortaya koydum, böylece ahlakı öğrenmiş ve uygulamış oldum..” demiş.
Şimdi siz de internete girin, Haber Global’de Erol Mütercimlerin milyonlarca İmam Hatip Liseliler için sarf ettiği sözlerin geçtiği videoyu bulun ve seyredin; hayatınız boyunca o şahsın sergilediği jest ve mimiklerin aksini yapın, binlerce insanın izlediği bir mecrada, milyonlarca İ.H.L mezunu ve mensubu kişiye, elinde hiçbir delil olmadan “ cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız diyerek iftira atan kişiyi duyun ve onun söylediklerinin tersini yapın, ömrünüzün sonuna kadar elinizde kesin delil olmadan hiç kimseye iftira atmayın, emin olun ki, ahlaklı insanlar olarak bilinir ve öylece arınızla, edebinizle ölürsünüz.
Bildiğim kadarı ile, ne Türkiye’nin içinden, ne de dışından Türkiye’deki okul mezunları arasında yapılmış şöyle bir istatistik yok.
Mesela; düz Lise mezunları arasında yüzde kaç sapık var ?
Kolejlerden mezun olanların arasında yüzde kaç namussuz var? 
Ticaret lisesi mezunları arasında yüzde kaç ahlaksız var? 
Anadolu Lisesi mezunları arasında yüzde kaç cinsi sapık var?
İmam Hatip Lisesi mezunları arasında yüzde kaç sahtekar var? 
Fen liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri veya diğerleri ile ilgili hiçbir istatistik mevcut değildir.
Şimdi birimiz herhangi bir televizyon kanalına çıkıp, Erol Mütercimlerin mezun olduğu, Gazi Osman Paşa Plevne Lisesi için, oradan mezun olanların hepsi yalancı veya mezun olduğun diğer Okulu kastederek; İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunlarının hepsine sahtekar dese, Mütercimler denen adam, televizyonda bunu söyleyene iftiracı demez mi, der ve haklıdır.
Kaldı ki; senin iftira attığın İmam Hatip camiası içerinde birkaç kuşak var yani, dedeler, babalar ve torunlar var. 
Bunlardan birileri de bir televizyona çıkıp senin babanın mezun olduğu köy enstitüleri için “ yahu kardeşim şu köy enstitülerinden mezun olanlar sapık, yalancı ve sahtekar..” dese.
Dolayısı ile babana da iftira atmış olan bu kişi veya kişiler için yalancı demez misin?
Dersin.
Ve haklısın.
Şimdi, Erol Mütercimler sen müfterisin.
Elinde hiçbir istatistik, delil, belge ve bilgi olmadan koskoca bir camiaya iftira attın. 
Yalancısın: elinde hiçbir delil olmadan sadece kendi zehirli dilinin ve sloganlardan ibaret felsefenin, ileride, binlerce İ.H.L mezunu insanın dava açarak, sana yalatacağı pis salyalarını kustun. 
Suçlusun: halkın bir kesimini alenen aşağıladın yani, TCK’nın 216/2 m.218 suçunu üstelik, televizyonda işledin.
Bölücüsün: insanları eğitim gördükleri kurumlara göre ayrıştırıp, bir kısmını kamuoyu önünde aşağıladın ve suçladın.
Kindar ve kabasın çünkü; bir İmam Hatipli geldi ve sizin gibi bu millete 80 yıl kan kusturan jakoben, ırkçı, baskıcı, laikçi, bölücü ve millete tepeden bakan çarkçıların hesabını bozdu, hayallerinizi tuz buz etti, her tarafından kin fışkırması bundan.
Küstahsın çünkü; sen bu ülke insanına tepelerden bakmaya alıştığın için Türkiye’yi ve bu ülkenin toplumunu tanımıyorsun.
Haydi Türkiye’yi tanımıyorsun bari, bir Cemil Meriç kitabı kapağı açsaydın da, sana, seni anlatsaydı, senin gibi dev görünenlerin nasıl birer cüce olduğunuzu ve sahibinizin sesi birer papağan olduğunuzu anlatsaydı. 
Heyhat..! 
Senin gibilerde nerede o nasip.? 
Ben de kimin, kimi okumasından bahsediyorum.
Bari, köşe yazılarını, kitaplarını okuduğunu sandığım o solcu yazardan “bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağını” öğrenseydin. 
Ama sen, belli ki, onu da okumamışsın, okusaydın; iftiranın, yalanın da çok büyük bir ahlaksızlık olduğunu bilecektin. 
Yazıyı bitirirken önemli bir not düşeyim: Ardahan’dan, Edirne’ye, Sinop’tan, Hataya ne kadar İmam Hatipli varsa lütfen her biri ayrı ayrı maddi, manevi ve ayrıca kamu davası açsın bu Erol Mütercimler denen adama, açsınlar ki, bu ve bunun gibiler haddini hududunu öğrensinler.
Öyle, “çamur atarım izi kalır, bana da bu yeter” diyecek olanlar da ders alsınlar.
Sahi, az kalsın unutuyordum, bir notum da Erol Mütercimlere var: 
ben de, Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum ve senin bu iddiandan sonra çok bir meraklandım.
Araştırma şirketlerimizden birine, eğer yasalarımız müsaade ederse, Türkiye genelinde şöyle bir araştırma yaptırsan: hangi lise mezunları arasında yüzde olarak daha çok yalancı, sahtekar, tacizci ve dolandırıcı var, bunu öğrenmek, senin gibi kendisini dev zanneden tüm cücelerin foyasını da meydana çıkarır.
Ne dersin, iyi olmaz mı? 


Ferman Karaçam - Haber 7 

fermankaracam@gmail.com 
fermankaracam@twitter.com 
twitter.com/fermankaracam 
facebook.com/fermankaracam 

Bağlantılı Etiketler

Henüz hiç yorum yapılmamış...

Yorum Yap

(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur.


Captcha